Ballina Opinione Sinani: Sela me dy deputetë arriti të korrigjoj një pjesë të rëndësishme...

Sinani: Sela me dy deputetë arriti të korrigjoj një pjesë të rëndësishme të kushtetutës

Gazetari Naim Sinani nëpërmjet një postimi në fejsbuk ka komentuar marrëveshjen e fundit mes Selës dhe Zaevit.

Në vijim postimi i plotë:

Ajo që shihet nuk don kallauz. Kreu i ASH-së Ziadin Sela, i’a doli të korrigjojë nga kushtetuta një pjesë të rëndësishme të asajë që ishte kontestuese për shqiptarët. Epo të jemi të sinqertë, nuk është njësoj nëse në dokumentet e udhëtimit na shkruan maqedonas, apo qytetarë të RVM-së. Nuk është se me marrveshjen Sela-Zaev u zgjidh çështja shqiptare, por fundja nëse e lëm anash tifozllëkun partiak, ky ishte maksimumi që mund të nxirrej nga një parti opozitare me dy deputet.