Ballina Aktualitet Lajme Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin në vendin e tragjedisë (VIDEO)

Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin në vendin e tragjedisë (VIDEO)

Gjithçka filloi nga kjo pikë, këtu supozohet të ketë humbur kontrollin autobusi i cili u përmbys mbrëmë, duke kaluar këto barikada, korsinë tjetër të autostradës.

Aksidenti i cili mori 14 jetë dhe la të lënduar 39 udhëtarë të tjerë sot duket kështu. Xhama të thyera gjithandej, karrige që janë shkëputur dhe kanë përfunduar jashtë automjetit, rrotat e shkëputura nga autobusi që tashmë ndodheshin disa metra larg tij, gjësende që u përkisnin udhëtarëve janë të shpërndara në një sipërfaqe të gjerë.

Të bërtitura, erë benzini, njerëz me lëndime shumë të rënda, frikë se mos do të shpërthejë autobusi, pamje e tmerrshme. Kështu e përshkruajnë dëshmitarët situatën e mbrëmshme. Njëri nga dëshmitarët që e ka parë edhe momentin e rënies së autobusit nga autostrada rrëfen se si i kanë nxjerrë udhëtarët nga autobusi i përmbysur, duke e përshkruar me lot në sy këtë si pamjen më të tmerrshme që ka parë në jetën e tij.

Autobusi i rrokullisur pas disa orëve hetime, u largua me vinç nga vendi i ngjarjes. Duke lënë prapa vetes historinë më të hidhur për popullatën, histori kjo e shënuar edhe me jetë të humbura.

/SHENJA/

Artikulli paraprakFlet udhëtari që përjetoi tmerrin në autobusin e linjës Shkup – Gostivar (VIDEO)
Artikulli tjetërRrëfehet personi që udhëtonte çdo ditë me atë autobus: “Sot zgjodha veturën në vend të atij autobusi”