Ballina Aktualitet Lajme Flet udhëtari që përjetoi tmerrin në autobusin e linjës Shkup – Gostivar...

Flet udhëtari që përjetoi tmerrin në autobusin e linjës Shkup – Gostivar (VIDEO)

Një i punësuar në Ministrin e Ekonomisë është dëshmitar i tërë ngjarjes së rrotullimit të autobusit që dje ndodhi në orët e mbrëmjes.

Administratori nga Gostivari tregon se ka qenë i ulur në ulësen e tretë dhe kur kanë filluar problemet e autobusit është ngritur në këmbë që të shoh shoferin.

Sipas tij shoferi ka bërë të gjitha përpjekjet që ta mbajë drejtimin e autobusit por për fat të keq, autobusi ka dalur në rrugën Tetovë-Shkup dhe pastaj është përplasur posht në rrugën që lidh fshatrat.

Artikulli paraprakPolici ishte në autobusin e aksidentuar, por vendosi të zbres pak para se të ndodhte tragjedia, dëshmia e kolegëve
Artikulli tjetërDëshmitarët rrëfejnë tmerrin në vendin e tragjedisë (VIDEO)