Ballina Aktualitet Lajme Humbi jetën tragjikisht në vendin e punës, sot bëhet varrimi i Mahir...

Humbi jetën tragjikisht në vendin e punës, sot bëhet varrimi i Mahir Abazit nga Çellopeku

Me shumë dhimbje e përjetuam lajmin tronditës për aksidentin tragjik që mori jetën e Mahir Abazit (33 vjeçar) nga fshati Çellopek -Komuna e Bërvenicës (Nipi i Kryetarit).
Zemrat dhe mendjet tona janë përkrah familjarëve të Mahir Abazit.
I ndjeri një periudhë ka qenë edhe puntorë i dalluar i ndërmarjes komunale.

U prefshë në paqë dhe të qoftë i lehtë dheu,

Ngushëllime të sinqerta familjes Abazi dhe qytetarëve të fshatit Çellopek nga kryetari i komunës z.Enver Pajaziti, këshilli komunal, administratat dhe gjithë banorët e komunës së Bërvenicës, për humbjen e madhe dhe të rëndë që pati sot fshati Çellopek në veçanti dhe Komuna e Bërvenicës në përgjithësi.

Varimi i të ndjerit do të bëhet sot 19.02.2019 në ora 16:00 në varezat e fshatit Çellopek.

Punëtori i ndërtimtarisë M.A. (33) nga fshati Çellopek i Tetovës ka humbur jetën dje në objektin i cili është në ndërtim e sipër në rrugën e “Londrës” në Shkup.

Objekti po ndërtohet nga firma në pronësi të G.H. (54) nga Reçica e Vogël.

Sipas Ministrisë së Brendshme, dje në orën 15:00, SPB-Shkup është njoftuar se derisa M.A. po ngarkonte shufrat e çelikut në vinç, shufrat e çelikut janë liruar nga një lartësi prej rreth dy metra dhe kanë shkaktuar humbjen e jetës të M.A.(33).

Këtë e ka konstatuar mjeku i ndihmë së shpejtë, me urdhër të prokurorit Publik trupit është dorëzuar për autopsi. /alsat/

 

Artikulli paraprakShkarkohet Ramije Kurtishi, emërohet drejtor i ri në shkollën ekonomike në Tetovë
Artikulli tjetërShekerinska: Ky është Omeri, oficeri shqiptar që shpëtoi shumë të plagosur në Llaskarcë