Ballina Aktualitet Lajme Shekerinska: Ky është Omeri, oficeri shqiptar që shpëtoi shumë të plagosur në...

Shekerinska: Ky është Omeri, oficeri shqiptar që shpëtoi shumë të plagosur në Llaskarcë

Rreshteri i ri Omer Emini, adjutant i komandantit të Njësitit për operacione speciale, në ditën e tragjedisë së autobusit afër fshatit Llaskarcë, me vetëiniciativë është nisur për në vendin e ngjarjes për të ndihmuar. Për këtë vullnet të treguar, ai ka marrë lëvdatë publike nga ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, shkruan Gazeta Lajm.

“Oficeri i ri Omer Emini, adjutant i komandantit të Njësitit për operacione speciale, në ditën e tragjedisë së autobusit afër fshatit Llaskarcë, ditën e tragjedisë me vetëiniciativë është nisur në vendin e ngjarjes për të ndihmuar dhe në mënyrë aktive ka marrë pjesë në nxjerrjen e viktimave dhe të plagosurve nga autobusi i aksidentuar. E uroj për guximin dhe sakrificën”, ka shkrur Shekerinska në facebook, duke publikuar edhe fotografinë e Omerit.

Artikulli paraprakHumbi jetën tragjikisht në vendin e punës, sot bëhet varrimi i Mahir Abazit nga Çellopeku
Artikulli tjetërHaradinaj e sfidon Veselin: Pa trauma, le të provojë ta rrëzojë Qeverinë