Ballina Argëtim Showbiz Kim Kardashian vuan nga një sëmundje e lëkurës (FOTO)

Kim Kardashian vuan nga një sëmundje e lëkurës (FOTO)

Kim Kardashian ka zbuluar se ajo vuan nga sëmundja e lëkurës “psoriasis” e cila përhapët në të rë lëkurën e saj si një “baltë” madje edhe në fytyrë

Këto ajo i ka treguar gjatë një seminari për make-up, ku ylli i Keeeping Up with Kardashians, Kim Kardashian West të këtë lëkurë të keqe e cila u pa edhe gjatë një dreke të saj me motrën e saj të madhe dhe ish partnerin e saj Scott Disick në Los Angeles të hënën.

Bukuroshja këtë gjë e ka bërë të ditur edhe sot të martën ku i ka thënë mediave se nuk duhet të bëjnë humor me një sëmundje.

Ajo ka shpjeguar se ka ndezje të lëkurës në fytyre dhe ka një sëmundje që quhet “psoriasis”, që është një gjendje kronike e lëkurës e që shfaqet kryesisht të femrave.

Artikulli paraprakBarcelona – Real, sfida e ‘zjarrtë’
Artikulli tjetërNdërron jetë ish-futbollisti (FOTO)