Ballina Diaspora Lajm i mirë për familjen shqiptare në Britani/ Gjendet 13-vjeçarja e humbur...

Lajm i mirë për familjen shqiptare në Britani/ Gjendet 13-vjeçarja e humbur (FOTO)

13-vjecarja shqiptare, e cila u raportua e humbur që prej datës 1 shkurt, është gjendur sot në Hertfordshire, Angli. Sipas burimeve nga Policia Angleze, nëna shqiptare ishte me dy fëmijët, djalin dhe vajzën, kur i kërkoi gruas misterioze se si t’i drejtohej stacionit më të afërt policor.

Kjo e fundit i shoqëroi të tre shqiptarët në stacionin policor të Saint Albans. Autoritetet britanike nuk kanë bërë të ditur shkaqet pse u zhduk vajza e re shqiptare.

Ata i kërkuan ndihmë publikut që të ndihmonin të gjenin një grua misterioze, e cila ndihmoi nënën e 13-vjeçares disa momente përpara se adoleshentja të zhdukej. Nga hetimet janë vënë në pranga 5 persona mes tyre edhe një grua.

Artikulli paraprakUrtësia e Kadaresë në rrëfimin e fëminisë së tij (ose Kadare, Shakespeare dhe fantazmat
Artikulli tjetërSkandal në Kroaci: Nxënëses shqiptare i vuloset ‘U’-ja në dorë me objekt të nxehtë