Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Sot ka zgjedhje në Nerez të Shkupit

Sot ka zgjedhje në Nerez të Shkupit

Të nderuar banor te lagjes se Nerezit, me vendim te Muftinis se Shkupit është vendosur qe me date 10.02.2019 te ket zgjedhje per keshill te ri ne Xhamin tonë te Nerezit.
Desha ti faleminderoj antarët e keshillit te cilet sherbyen 10 vite ne lagjen ton ku me plot besim dhe ndergjegje diten ta mban dhe ta kryejn kete detyre qe I ka hije cdo muslimani.

Deshim te falenderojm edhe Hoxhen ton te nderuar efendi Rexhep Jusufin qe gjith keto vite ka sherbyer ne xhamin ton me perkushtim maksimal dhe lusim Allahun e madherishem qe ai ta shperblen si di aj me se miri.

Poashtu deshem tju falenderohemi edhe banorve te lagjes tone te Nerezit per perkrahjen qe na e kan dhan deri me tani u jemi shum mirnjohes.
Une se bashku me keshillin e deritanishem vendosem qe te japim dorëheqje me qellim qe te ju lem hapsire edhe banorëve tjere qe te kenë mundesi qe ta deshmojn vetveten dhe te jene më afer dyerve te Xhenetit.

Poashtu deshim qe te potencojm se ne perseri jemi xhemat dhe banor te keti vendi, dhe do te punojm si përkrahës te keshillit qe do ta zgjedhin banorët tane qe te vazhdohet te ket suksese edhe me teper ne te ardhmen, se bashku arrihet gjithçka.
Isha krenar qe te jem kryetar I keti keshilli qe plot 10 vite me perkrahen per aktivitetet e deritanishme me respekt Ejup Saliu…

Artikulli paraprakBashkësia Vendore ka një njoftim për banorët e Tearcës
Artikulli tjetërSeid Musai, mësuesi në organizatën ilegale – NDSH