Ballina Kronika Polici nga Tetova tenton ekzekutimin e dy të rinjve me armë zyrtare

Polici nga Tetova tenton ekzekutimin e dy të rinjve me armë zyrtare

Dy persona janë lënduar nga armë zjarri pasi që mbrëmë, gjysmë ore para mesnate, drejt tyre ka shtënë një 25 vjeçar, pjesëtarë i MPB-së i cili nuk kishte qenë në detyrë.

Siç njoftuan nga MPB, F.V (26) dhe A.H (22), që të dy nga fshati Vejce i Tetovës, janë pranuar në spitalin e Tetovës me lëndime të shkaktuara me armë zjarri, ku pas seriozitetit të lëndimeve janë transferuar në klinikën e Shkupit.

Dhjetë minuta pas incidentit, 25 vjeçari, pjesëtarë i MPB-së N.H vetë është lajmëruar në stacionin policor në Tetovë, duke e pranuar se me armën zyrtare ka shtënë drejtë dy të rinjve.

Nga MPB informojnë se pjestari i policisë është mbajtur në stacionin policor dhe për rastin është njoftuar edhe Sektori për Kontroll të Brendshëm.

Marrë nga Alsat

 

Artikulli paraprakE pabesueshme! Gruaja ftoi 30 herë lotarinë në një ditë të vetme
Artikulli tjetërDy minuta punë në ditë dhe pagë prej 2100 euro. Nuk është ëndërr