Ballina Aktualitet Lajme Protesta e El Chekës, incidente në Shkup (VIDEO)

Protesta e El Chekës, incidente në Shkup (VIDEO)

Një incident i ka paraprirë protestës së organizuar nga familja e El Chekës. Sipas nënës së El Chekes sul*min e ka bërë Ismet Gurri, i cili ka sul*muar vëllain e El Chekës, Blerimi Ametin. Ndërsa nuk dihet më çfarë mjeti, por në krah është gja*kosur edhe nëna e tij, e cila ka ndërhyrë të largojë djalin e saj në incidentin e përfshirë midis tij dhe Ismet Gurit. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, Ismet Gurri po ashtu ka gri*sur edhe fotografinë e vogëlushit Almir Aliu të shty*pur me makinë nga Boban Iliç në Kumanovë para dy vitesh.

Menjëherë ka ndërhyrë policia, por prote*stuesit thonë se kanë dashur të arr*estojnë vëllain e El Chekës, Blerimi Ametin, ndërkohë që kanë mbrojtur Ismet Gurrin.
Gjithçka ka ndodhur ndërkohë që ende nuk kanë pas mbërritur kamerat. Sipas protes*tuesve e gjitha ka qenë e planifikuar në bashkëpunim me disa policë. Ata drejtonin gishtin tek dy prej tyre. Versioni zyrtar te incidentit ende nuk ka./Alsat

Artikulli paraprakTetovë, gjendet pa shenje jete funksionari i komunës
Artikulli tjetërTemperatura rekord: vapë e madhe në Gjermani