Ballina Aktualitet Lëvizja BESA ristrukturon nëndegët në Nikushtak dhe Opajë të Likovës (FOTO)

Lëvizja BESA ristrukturon nëndegët në Nikushtak dhe Opajë të Likovës (FOTO)

Lëvizja BESA sonte ka ristrukturuar nëndegët e saj në fshatin Nikushtak dhe fshatin Opajë, në kuadër të ristrukturimit të tërësishëm të degës së Likovës. Në prezencë të banorëve në të dy fshatrat, me një fjalë përshëndetëse u drejtua anëtari i kryesisë qendrore, Hulus Asipi si dhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Nëndega e Nikushtakut iu besua ta udhëheqë Bajredin Ibishi, ndërsa nëndegën e Opajës do ta udhëheqë Alban Limani.

Lëvizja BESA tashmë ka filluar punën e saj duke i konsoliduar rradhët e veta, duke i rifreskuar nëndegët e partisë dhe njëkohësisht duke pranuar shumë figura të reja të cilat i bashkangjiten Lëvizjes BESA, thuhet në njoftimin e sotëm të Lëvizjes BESA.


Artikulli paraprakVëllai i dëshmorit nga Likova me letër të hapur për Ali Ahmetin
Artikulli tjetër“Më ka marrë malli për gjyshërit..”, ja çfarë i kërkoi vogëlushja e familjes Greku kryeministrit Rama (VIDEO)