Ballina Lajme Maqedonia e Veriut Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, ndërsa gjatë pasdites, nga pjesa perëndimore e vendit pritet të ketë reshje të shiut dhe në pjesët malore reshje të borës.

Gjatë orëve të mbrëmjes reshjet do të zgjerohen gjithkund dhe do të intensifikohen, posaçërisht në pjesën perëndiore.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga dy deri tetë gradë celsisus, ndërsa temperatura maksimale do të jetë nga shtatë deri 14 gradë celsius./Telegrafi/