Ballina Shëndeti Këshilla Nga e hëna në të diel, dieta që duhet të ndiqni për...

Nga e hëna në të diel, dieta që duhet të ndiqni për të luftuar yndyrnat e larta në gjak

Mjekja nutricioniste, Albana Daka ka propozuar ditën e sotme një ditë për personat që kanë yndyrna të larta në gjak.

E ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ajo fillimisht tregoi ushqimet që duhen shmangur.

Ndërsa më tej, Daka shpjegoi tre vaktet si duhen konsumuar dhe produktet që duhet të dominojnë.

Dieta që duhet të ndiqni për të luftuar yndyrnat në gjak:

E hënë:

E martë:

E mërkurë:

E enjte:

E premte:

E shtunë:

E diel:

l.k/abcnews.al

Artikulli paraprakVëllai i biznesmenit që u V R A nga babai P R E K me dedikimin e tij: Do takohemi në B O T Ë N tjetër
Artikulli tjetërShqiptarja Ava Max zgjidhet këngëtarja më e dëgjuar e vitit 2020 në Poloni