Ballina Këshilla Një metodë e thjeshtë si të hiqni qafe puçrrat nga fytyra!

Një metodë e thjeshtë si të hiqni qafe puçrrat nga fytyra!

Nëse doni që lëkurë juaj të duket e shëndetshme në çdo kohë, ne do ju tregojmë një metodë natyrale shumë efikase. Pastrimi i fytyrës me sodë buke.

Çuditërisht, soda e bukës mund të jetë e mirë jo vetëm në kuzhinë, por edhe para pasqyrës. Bëni një pastë nga 3 pjesë sodë buke dhe një pjesë ujë. Shpëlajeni fytyrën me ujë dhe sapunin tuaj normal, pastaj butësisht fërkojeni pastën në fytyrën tuaj.

Shpëlajeni atë me ujë pasi të keni mbuluar tërë fytyrën tuaj. Kjo gjithashtu mund të funksionojë si pastrues fytyre për lëkurën e ndjeshme./e.b-abcnews.al