Ballina Aktualitet Ndahet nga jeta legjenda e Skënderbeut

Ndahet nga jeta legjenda e Skënderbeut

Është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare ish-futbollisti i Skënderbeut dhe ekipit kombëtar “Shpresa” Milutin Kërçiç. Mësohet se ish-futbollisti vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Ndërkohë më herët, Kërçiç i është nënshtruar dhe ndërhyrjeve kirurgjikale në zemër .

Milutin Kërçiç është padyshim një nga futbollistët më të mirë në gjithë historinë e klubit korçar.

Prej gati 30 vitesh jetonte në Guci të Malit të Zi prej dhe nga kishte origjinën e babait.

Nga viti 2010 është rikthyer dhe një herë tek Skënderbeu pasi ish-presidenti i ekipit korçar Agim Zeqo e ka përfshirë për gati 3 sezone në stafin e ekipit.

Artikulli paraprakIntervista e rrallë e Faik Konicës: Më mirë të qëndrojmë turq, se sa të bëhemi italianë! Pa autonomi
Artikulli tjetërPunonte muzikant në lokalet e natës, kush është 35-vjeçari që ndërroi jetë nga COVID-19 (FOTO)