Ballina Aktualitet Ndahet nga jeta babai i aktores së njohur shqiptare

Ndahet nga jeta babai i aktores së njohur shqiptare

Aktorja e njohur Yllka Gashi ka humbur ditën e sotme të atin. Lajmin e trishtë e ka bërë me dije e motra e saj, Donika përmes një postimi në rrjete sociale. Kjo periudhë e vështirë e ka gjetur aktoren përtej oqeanit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jeton me bashkëshortin dhe vajzën.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë farefisin, shokët, miqtë e dashamirët, që mbrëmë më 20.03.2021 në orët e vona të mbrëmjes ndërroi jetë i dashuri ynë baba Hafiz Gashi (03.10.1941). Varrimi bëhet sot më 21.03.2021, me namazin e ikindisë në varrezat te Xhamia e lagjes Suteskë, në Mramor.

Për hir të traditave fetare, varrimi bëhet vetëm me pjesëmarrje të burrave. Për shkak të situatës me pandeminë, nuk ka të pame.”, ka shkruar ajo. /abcnews.al

Artikulli paraprakPandemia Covid, Merkel do të kërkojë zgjatjen e masave kundër pandemisë
Artikulli tjetërCovid-19/ Tre tetovarë në mesin e 25 viktimave, ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut