Ballina Aktualitet Vizita e Albin Kurtit në Gjirokastër (VIDEO+FOTO)

Vizita e Albin Kurtit në Gjirokastër (VIDEO+FOTO)

Pas pjesëmarrjes në shënimin e përvjetorit të Lidhjes së Lezhës dhe qëndrimit në Tiranë, ku u takua edhe me presidentin Meta, kryeministrin Rama dhe liderin e opozitës Lulzim Basha dhe ku mbajti një konferencë për shtyp në selinë e Vetëvendosjes në Tiranë, Albin Kurti ka udhëtuar drejt Gjirokastrës.

Në Lezhë ai u shfaq përkrah Iliaz Shehut, në Tiranë përkrah Boiken Abazit, kurse në Gjirokastër përkrah Kreshnik Merxhanit, që të tre kandidatë të Vetëvendosjes në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri.

Në vazhdim keni videot dhe fotografitë që pasqyrojnë vizitën e Albin Kurtit në Gjirokastër:

VIDEO:

Artikulli paraprakRritje e frikshme e rasteve me Covid-19, tre rajone në Itali futen në zonën e kuqe
Artikulli tjetërErdogan: Turqia është një nga 3-4 vendet më të mira në botë për mjetet ajrore pa pilot