Ballina Argëtim Showbiz “Çdo gjë është politike”, Anxhela Peristeri flet pas përfundimit të “Eurovision” dhe...

“Çdo gjë është politike”, Anxhela Peristeri flet pas përfundimit të “Eurovision” dhe ka dy fjalë për rezultatin

Anxhela Peristeri përfaqësoi denjësisht vendin tonë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Ajo u vlerësua nga të gjithë për talentin e saj, zërin e fuqishëm dhe që e zotëroi skenën e madhe në formën më të mirë të mundshme.

Në finalen e madhe pasi votat e publikut dhe të jurisë u grumbulluan bashkë, Anxhela u rendit në vendin e 21-të me 57 pikë.

Ditën e sotme, pasi ky rrugëtim përfundoi, artistja shqiptare ka falenderuar të gjithë ata që e mbështetën dhe mbi të gjitha që e votuan. Ajo shprehet se kjo ka qenë ndjesia më e bukur që ka përjetuar gjatë gjithë karrierës dhe se do të donte që ta ripërjetonte si eksperiencë shumë herë.

Ju falenderoj nga thellesia e zemres per cdo mesazh qe me keni derguar dhe per cdo cent qe keni harxhuar per te votuar Shqiperine ne Eurovizion! Ju jam shume mirenjohese dhe sinqerisht eshte ndjesia me e bukur qe kam perjetuar gjate gjithe karrieres sime! Ishte nje super eksperience qe do e ribeja padiskutim shuuumeee here dhe do me mungoje shume kjo ndjesi dhe ajo skene! Ju dua shume ! ❤ (Inboxi im eshte plot dhe te me falni qe nuk kam mundur tju kthej pergjigje te gjitheve) Per te gjithe ju qe me shkruani te mos merzitem se eshte cdo gje politike ju siguroj qe nuk jam merzitur fare! E shijova shume naten e mbremshme dhe rezultati nuk eshte se me ndikoi. Une e di se kush jam, me cfare po paraqitem dhe cfare meritoj dhe ate qe me shume doja e mora pa kursim! Dashurine tuaj ❤Ju falenderoj qe ishit krenare per mua”, shkruan Anxhela në postimin e saj.

Artikulli paraprakVIDEO/ Interi ngre trofeun, rekordet historike të vendosura nga skuadra e Contes (VIDEO)
Artikulli tjetër52 vjeçari nga Gostivari gjendet i V D E K U R në banesën e tij