Dielli “po nxehet”, rriten rastet me melanomë, këshillat e mjekes: Kujdesi që duheni të bëni (VIDEO)

Must Read

Nga Ajgena Korbi

Dielli nga mik për shëndetin mund të kthehet në armik prandaj me rritjen e temperaturave dermatologët këshillojnë mbrojtjen prej tij.

Forma më e rëndë e kancerit të lëkurës është melanoma. Ajo prek kryesisht meshkuj dhe femra në moshë të re. Sipas dermatologes në klinikën Anassa Sidita Boricci gjatë pandemisë rastet janë shtuar.

Nëse kapet në kohë kanceri i lëkurës sipas dermatologëve mund të trajtohet plotësisht. Por dielli shkakton dhe probleme të tjera

Mos ekspozimi në diell në orët e pikut dhe përdorimi i kremrave mbrojtëse janë këshillat kryesore të dermatologëve për sezonin veror./ Abcnews.al

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img