Ballina Shëndeti Sa minuta ushtrime duhen që të digjni kaloritë e një hamburgeri

Sa minuta ushtrime duhen që të digjni kaloritë e një hamburgeri

Sigurisht që fundjava frymëzon shumë njerëz për të kryer disa çrregullime të të ngrënit.

Edhe më të përmbajturit mund t’i nënshtrohen çokollatës, picës ose një hamburgeri. Sidoqoftë, edhe nëse hani diçka të yndyrshme, mund të humbni shumë kalori që keni fituar nga ushtrimet.

Por sa kohë duhet për të djegur një hamburger?

Për një hamburger klasik duhet të llogariten rreth 400 deri në 500 kalori. Kështu që ju duhen 40-50 minuta ushtrim aerobik ose gjysmë ore vrapim. Nëse i shtoni të skuqura, kaloritë rriten në 700-800 kështu që përsëri duhet të llogarisni një të katërtën e ushtrimeve aerobike./abcnews.al

Artikulli paraprakKosova siguron mbi 1.2 milion vaksina Pfizer
Artikulli tjetërRezultati T R O N D I T Ë S nga profesorët anglezë/ Kinezët krijuan koronavirusin dhe më pas u përpoqën të mbulonin gjurmët e tyre!