Ballina Shëndeti Këshilla 3 zakone që do t’ju bëjnë të ndiheni më të relaksuar

3 zakone që do t’ju bëjnë të ndiheni më të relaksuar

Procesi i plakjes është diçka që ndodh natyrshëm në trupin e njeriut. Ka disa metoda që mund t’ju bëjnë të dukeni më të rinj dhe të relaksuar pa patur nevojë të shpenzoni për trajtime dhe produkte. Ekzistojnë tre mënyra, të cilat nëse i adaptoni, do të vini menjëherë një ndryshim në pamjen tuaj.

Flini me shpinë

Kur flini me fytyrë, favorizohet formimi i rrudhave në faqe dhe mjekër, të cilat me kalimin e kohës bëhen më të dukshme. Në vend të kësaj, rekomandohet të flini me shpinë ashtu siç bën dhe Jennifer Lopez.

Zgjidhni frutat në vend të ushqimeve të përpunuara

Ushqimet e përpunuara dhe sheqeri mund të ndikojnë në prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, dy elementë shumë të rëndësishëm për lëkurën dhe ruajtjen e pamjes së saj rinore. Pra, janë një shenjë e plakjes së parakohshme dhe për rrjedhojë dukeni më të mëdhenj sesa jeni në të vërtetë.

Bëni yoga.

Studimet kanë treguar se yoga rrit hormonet që kanë veti anti-plakje (DHEA-S dhe GH). Në kombinim me këtë, yoga ndihmon në përmirësimin e ekuilibrit, një parametër i lidhur me plakjen, dhe ndihmon në forcimin e sistemit muskulor dhe shëndetin e mirë të kockave. /abcnews.al

Artikulli paraprak5 mënyra për të hequr qafe “puçrrat e djersës” në verë
Artikulli tjetërKush është Naftali Bennett, lideri i ri i Izraelit?