Ballina Top Lajm Kur Nënë Tereza vizitonte Shtëpinë e Bardhë (VIDEO)

Kur Nënë Tereza vizitonte Shtëpinë e Bardhë (VIDEO)

40 vjet më parë, më 4 qershor 1981, Nënë Tereza do të vizitonte Shtëpinë e Bardhë ku u prit nga presidenti R. Regan dhe bashkëshortja e tij, Nancy Regan. Pas takimit, presidenti do t’u thoshte gazetarëve se nuk ka si të mos ndiheshe mirë në prani të asaj gruaje, sepse bota të duket një vend më i bukur pranë saj.
40 years ago today, Mother Theresa visited the White House.
Following the meeting, President Reagan told reporters: – “You can’t be in the presence of someone like her without feeling better about the world”./Sebastian Zonja

Artikulli paraprakErdogan jep lajmin e mirë për Turqinë: Kemi zbuluar sasi të mëdha të gazit në Detin e Zi
Artikulli tjetërQëndrimi në një këmbë tregon sa gjatë do të jetoni