E martë, 19 Tetor, 2021

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Must Read

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje nga bisedat e sotme telefonike me shefin e diplomacisë evropiane Josep Borrellin dhe sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg mbi zhvillimet në veri, pas vendosjes së masave të reciprocitetit për targat e automjeteve.

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës.

“Pata një bisedë telefonike me Përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrellin dhe sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Aty diskutuam për sundimin e ligjit, paqen dhe sigurinë si dhe nevojën për de-eskalimin e situatës në veri të Kosovës. Dialogu është rruga e vetme që të gjendet një zgjidhje”, shkruan Kurti.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img