Ballina Aktualitet LAJM I MADH PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari nga...

LAJM I MADH PIKËLLIMI/Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari nga Tetova (FOTO+VIDEO)

Lajm i hidhur nga Tetova. Ka pushuar së rrahuri zemra e këngëtarit Alush Hamiti. Lajmi ka marrë dhenë në rrjetet sociale.

Alush Hamiti është këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para të karrierës i filloi në SHKASH “Xheladin Zeqiri”. Ishte 16 vjet këngëtar i kësaj shoqerie dhe gjatë kësaj periudhe mori pjesë nëper shumë koncerte në Maqedoni,Kosovë dhe Shqipëri. Një ndër koncertet e tij me te suksesshme ishte ai i Turqisë, si dhe ne qytetin e Dibrës, në festivalin e këngës së lehtë qytetare i quajtur “Penastias” ku u shpërblye me çmimin e parë si dhe shumë çmime të tjera. Albumi i parë i Alush Hamitit doli ne shitje në vitin 1994 ku pati një sukses te madh ne treg.Këngëtari Alush Hamiti ka lançuar në treg mbi gjashtë albume.

Ja regimi për ndarjen e tij nga jeta në rrjetin social:

Prehu në paqe Alush Hamiti, këngëtar shumëvjeçar i shoqërisë tonë.
Të qoftë dheu i lehtë dhe të falemnderojmë për gjithë kontributin e dhënë në XHZ, thuhet në njoftimin e SHKASH”Xheladin Zeqiri”-Tetovë

https://youtu.be/erEpcvcWpws

Te nderuar miq shok e familjar ju njoftojme se sot ka nderuar jete kengetari miku yne i cmuar Alush Hamiti!
Te Allahut jemi dhe tek ai do te kthehemi!
Zoti te shperblefte me xhenet e familjarve sabrin
gjithmon do jesh kujtesen tone, shkruan Omer Ceka

Sapo morem lajmin per vdekjen e mikut,kolegut tone Alush Hamiti,
Ke qene dhe do ngelesh gjithmone mes nesh si njeri me virtyte te larta njerzore,si artist i vertet i kenges..
Ngushellime familjes,shoqerise dhe kush e ka njohur..te qofte dheu i lehte, shkruan Mejreme Kurti.

https://youtu.be/oOdkYvdo88g

te Aalhut jemi dhe te Ai do te kthehemi sot ndroj jete vllau jem ma i madhi dhe me i dashur te ne ne familjen tone Allahu inshaAllah ne xhenet te dergon na kepute shpyrtin sot Alush Hamiti te kemi dasht dhe gjithmon do te jesh ne zemrat tona Allahu te shperbleft me xhent firdaus. inshaAllah, shkruan Nezir Voka.

Sot mora lajm pikëllimin që ma theu zemrën,ndahet nga jeta ALUSH HAMITI shoku im Artisti i mirfillt i këngës shqipëtare,Shipkovicas i çmuar,antar i Sh.K.A. “Rexhep Voka ” njeri bujar dhe me urtësi të pa fund…të qoft dheu i leht e Zoti të pranoft në parajsë, shkruan Reshit Salihi.

@tetovanews