E hënë, 27 Shtator, 2021

Prezantuesja në dilemë: Këtu po ikin të gjithë të rinjtë, s’di ça të bëj, të iki dhe unë nga Shqipëria a jo?

Must Read

Moderatorja Dojna Mema thotë se shumë të rinj janë duke ikur nga Shqipëria.

Ndërsa ka postuar një foto nga Aeroporti i Rinasit, ajo thotë se është në dilemë nëse duhet të largohet edhe ajo nga Shqipëria, apo të qendrojë.

Sipas INSTAT pjesa më e madhe e popullsisë shqiptare që gjendet jashtë Shqipërisë i përket moshës 25-40 vjeç, që janë popullsia e cila është në moshë pune, e arsimuar dhe specializuar.

Kjo kategori largohet nga Shqipëria për të punuar dhe jetuar diku tjetër.

P.s : Të iki apo të rri?”, shkruan moderatorja.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img