E hënë, 27 Shtator, 2021

Tre tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Must Read

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure Shqipëria është go*ditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme, ku më i madhi ka qenë 4 ballë i shkallës rihter.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet më të mëdha janë ndjerë 17 km në veri lindje të Koplikut, dhe 28 km në veri të Shkodrës ku shkalla e lëkundjes ka qenë me magnitudën 4. Ndërkohë dy të tjerët, konkretisht me magnitudë 3.4 dhe 2.1 kanë qenë me epiqendër në Veri-Lindje të qytetit të Koplikut. Ndërkohë në lidhje me këto lëkundje nuk ka asnjë informacion në lidhje me dëmet materiale dhe se a ka ndonjë të lënduar. /abcnews.al

Video bonus:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img