Ballina Aktualitet Vuçiqi takohet me Erdoganin në Stamboll: Përkrahu bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit...

Vuçiqi takohet me Erdoganin në Stamboll: Përkrahu bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit (VIDEO+FOTO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka udhëtuar për në Turqi ku është pritur nga homologu turk, Rexhep Taip Erdogan. Dy presidentët kanë bashkëbiseduar edhe për dialogun Kosovë-Serbi.

Vuçiq ka thënë se në takimin me Erdoganin, ky i fundit është shprehur se është e rëndësishme të arrihet një marrëveshje me Kosovën, shkruan Tanjug. “Presidenti i Turqisë mbështet bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit dhe beson se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi”, ka thënë Vuçiq pas takimit. Takimi u mbajt në Vilën Vahdettin në Stamboll dhe ishte i mbyllur për mediet.

Artikulli paraprak3 tigra dhe 6 luanë rezultojnë pozitivë me Covid, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vaksinojnë edhe kafshët
Artikulli tjetërRekord i zi: 41 viktima dhe 539 raste të reja/ Bilanci i Covid-it gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut