Ballina Aktualitet Lubonja: Tani Basha të dorëzojë zyrën dhe kaq është e gjitha!

Lubonja: Tani Basha të dorëzojë zyrën dhe kaq është e gjitha!

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar vendimin e Kuvendit Kombëtar të thirrur nga lideri historik Sali Berisha dhe shkarkimin me 4446 firma të delegatëve.

I ftuar në ‘Kjo javë”, analisti theksoi se nëse 4446 firmat të komunikuara janë të vërteta, atëherë Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha duhet të dorëzojë zyrën.

“Ajo zgjidhet duke kontrolluar ata 4 mijë e 446 , në rast se janë të vërtetë duhet dorëzuar zyra nga Basha dhe kaq është e gjitha. Ne kemi 30 vjet që nuk bëjmë zgjedhje të lira e të ndershme. Unë besoj që ky regjim nuk e lëshon selinë e madhe. Basha është një reflektim i kësaj kulture. Me këtë kulturë që është krijuar këtu fiton ai që ka më shumë para, ai që blen vota që ka krimin të kesh edhe ambasadën amerikane me vete nuk është pak. Opozita duhet të kuptojë që ka gjithë këto kundërshtarë. Qëllimi final i Edi Ramës është që t’i shohë të gjithë barkas, tani shyqyr që dolën njerëz që nuk u trembën as nga ambasada amerikane, pavarësisht se ato mund të mos jenë dakord edhe me të kaluarën. Lirinë e meriton ai që shkon ditë për ditën në luftë, shqiptarët

Me Berishën mund të fitosh edhe duke qenë non-grata. Në këtë rast amerikanët me Berishën kanë gabuar dhe shqiptarët e kanë parë këtë. Ky regjim nuk rrëzohet me forma demokratike të pastra, por ka nevojë për frymë popullore që të shprehë zemërimin në formë masive. Sipas leximit tim këtë situatë mund ta krahasoj pak me kohën kur erdhi Trump në pushtet” tha Lubonja.

Artikulli paraprakMohimi i masakrës së Reҫakut nga Aleksandër Vulin, shkakton reagime të ashpra (VIDEO)
Artikulli tjetërNIPI 14-VJEÇ I SADAM HUSEINIT: Djaloshi më guximtar i shekullit 21: Duke mbrojtur shtëpinë e tij, vrau 14 marinsa amerikanë!