Ballina Kronika Një i vdekur dhe dy të plagosur nga aksidenti i autobusit që...

Një i vdekur dhe dy të plagosur nga aksidenti i autobusit që po udhëtonte nga Kosova për në Gjermani

Një autobus kosovar është aksidentuar në Kroaci, afër qytetit të Splitit.

Një person ka humbur jetën si pasojë e aksidentit ku janë përfshirë një autobus, një kamion dhe një veturë pasagjerësh.

Sipas dubrovackidnevnik.net, një person nga Dubrovniku ka humbur jetën në këtë aksident, kurse dy të tjerë janë plagosur.

“Siç mëson jozyrtarisht DD, në aksident ka humbur jetën një burrë nga Dubrovniku i cili ishte në një automjet privat. Dy persona u plagosën”, shkruan mediumi.

Komunikacioni është i mbyllur dhe devijuar përmes Majkovës. Hetimet janë duke vazhduar.

@tn.lajmelokale
@tetovanews