Ballina Aktualitet Në mbledhjen e thirrur nga Sela, nuk mund të shkarkohet Taravari –...

Në mbledhjen e thirrur nga Sela, nuk mund të shkarkohet Taravari – thotë Aliu dhe tregon arsyet

Azir Aliu në “10 minuta” në TV21 thotë se në mbledhjen e Kuvendit të thirrur për ditën e shtunë, nga Ziadin Sela nuk do të mund të shkarkohet nga posti i liderit të Aleancë për Shqiptarët, Arben Taravari.

Sipas Aliut, vendimet që do të merren në këtë Kuvend, nuk do të jenë legjitime, pasi siç thotë, shumicën e nënshkrimeve të kuvendarëve i ka Taravari.

@tn.lajmelokale
@tetovanews