Ballina Argëtim Jetë & Stil Çajin jeshil konsumojeni të nxehtë

Çajin jeshil konsumojeni të nxehtë

Çaji jeshil është mjaft efektiv në tentimin e humbjes së peshës.

Por ky çaj nëse sherbehet i ftohtë, mund pakësojë reaksionet pasi ai do të tretet me ujin e akullt, transmeton Klan Kosova.

Përfitimet e humbjes së peshës maksimizohen kur është shërbyer i nxehtë.

Megjithatë, pavarësisht se duhet konsumuar i ngrohtë, mos lejoni që uji të vëlojë shumë.

Pas kësaj lëreni bashkë me përmbajtjen e qeses të qendrojë për rreth 2 -4 minuta dhe mund ta pini për efekte sa më të mira.

Artikulli paraprakEmigranti malian ”Spiderman” që shpëtoi katërvjeçarin bëhet shtetas francez (VIDEO)
Artikulli tjetërPutin tregon kur do të tërhiqet nga politika