Ballina Aktualitet Opinione Deklarata ‘bombë’ e Lubonjës: Donald Lu ka fakte të rënda për krimin...

Deklarata ‘bombë’ e Lubonjës: Donald Lu ka fakte të rënda për krimin e organizuar që kontrollon shtetin

I ftuar në ‘Studio e Hapur’, analisti Lubonja bëri një deklaratë të fortë teksa tha se Donald Lu ka në dorë fakte të rënda për kontrollin e shtetit nga krimi.

“Donald Lu ka fakte të rënda, nuk bëhet fjalë për kanabisin por për krimin e organizuar që kontrollon shtetin. Është një person që na fliste për popullin e vuajtur shqiptar, por se shqetëson fakti që ka prova dramatike për Tahirin apo Xhafajn, ku këtu krimi është nga ata që drejtohen. Pse nuk e sheh ai këtë këto dy anë të njëjta të medaljes? Pse kërkoni ju që të na shpëtojnë një ambasador amerikan? Ai ka linjat kryesore, e duhen muxhahedinët, pasi ne i pranuan. Edhe pse Evropa si pranoi as 2 mijë. Ata bëjnë aq sa bëjnë, në momente kulminante ndërhyjnë, por nuk shpresojmë që të ndërhyjnë”, deklaroi Lubonja.

Artikulli paraprakBleu përmes “Instagramit” një produkt për 57 mijë lekë, faqja i bën bllok
Artikulli tjetërRoza Lati nuk dëgjon mirë nga veshët (dhe 9 sekrete të tjera)