Ballina Argëtim Kuriozitete E pabesueshme, pasagjerët hidhen nga krahët e avionit (VIDEO)

E pabesueshme, pasagjerët hidhen nga krahët e avionit (VIDEO)

Ky është momenti kur udhëtarët e tmerruar të një aeroplani ranë nga krahu i avionit të tyre pas thyerjes së një dritareje emergjente për të shpëtuar mes një paniku për bombë brenda tij.

Të paktën dhjetë vetë u plagosën – shumica me eshtra të dëmtuar dhe plagë në kokë – teksa dilnin mes kaosit ndërsa aeroplani po përgatitej të tërhiqej nga aeroporti Supadio në qytetin Pontianak në perëndim të Kalimantan në Indonezi.

Videoja tregon dhjetëra persona që qëndrojnë në krahun e djathtë, ndërsa paniku shpërtheu në “Lion Air Boeing 737”, i cili do të mbushte 189 pasagjerë në Xhakarta natën e së hënës.

Pasagjerët dëgjuan një 26-vjeçar, i quajtur Frantinus Nirigi, duke i treguar një shoqëruesi të fluturimit se kishte një bombë në avion, tha zëdhënësi i policisë West Kalimantan Nanang Purnomo. Një inspektim i mundshëm i avionit nuk gjeti asnjë lëndë eksplozive.

Pasi Nirigi dha alarmin për bombë, një tjetër pasagjer shpërtheu daljet emergjente, duke bërë të mundur që pasagjerët e panjohur të iknin nga avioni, tha Purnomo. Ai pasagjer dhe Nirigi u arrestuan.

@tn.lajmelokale
@tetovanews