Ballina Argëtim Kuriozitete E zbulon Pentagoni, avionët e SHBA ndeshin një UFO supersonik (Video)

E zbulon Pentagoni, avionët e SHBA ndeshin një UFO supersonik (Video)

Një UFO Supersonik i formuar si një “tik-tak” goditi një bartës të aeroplanëve të SHBA përpara se të ngrihej sërish në ajër.

Lajmi bombastik bazohet tek një raport i Pentagonit. Objekti – i cili thuhet se qëndron në ajër në mes të ajrit dhe e bën veten të padukshëm – iu afrua pilotëve të avionëve luftarakë të marinës amerikane gjatë një ushtrimi stërvitor në Oqeanin Paqësor.

Raporti është zbuluar nga stacioni televiziv KLAS i Las Vegas dhe tregon qartë se si USS Princeton, një kryqëzor me raketa të udhëhequr nga klasa Ticonderoga, kishte kontakte të shumëfishta radari me atë që quhet Automjet Ajror i Pazakontë.

Në nëntor të vitit 2004, radari ultrafunksional i anijes AN / SPY-1 me faza të shumëfunksionuara kapi objektin që rri pezull në 60.000 metra përpara se të humb në sipërfaqen e oqeanit për disa sekonda.

Në një moment lëvizja u përshpejtua aq shpejt sa që anëtarët e ekuipazhit mendonin se ishte një raketë balistike. Objekti u shfaq përsëri dy ditë më vonë, dhe aeroplanë të teknologjisë së lartë F-18 u përleshën për të kapur atë – por pilotët raportuan se objekti ishte bërë i padukshëm.

Objekti u përshkrua si “i bardhë i ngurtë, i qetë, pa skaj … me ngjyrë të njëtrajtshme, pa kordele, shtylla apo krahë”, dhe dukej si një vezë e zgjatur ose Tic Tac”, sipas një piloti.

Ditë më vonë një avion i dytë zbuloi të njëjtin shqetësim – dhe këtë herë pa UFO që fluturoi mbi të. Një aeroplan i mbikqyrjes E-2C Haëkeye arriti të zbulojë objektin, por nuk ishte në gjendje ta bllokonte – duke shpjeguar se ishte në gjendje të shmangte radarin.

Ajo shton se objekti nuk përputhet me “asnjë avion të njohur ose mjet ajror aktualisht në inventar të Shteteve të Bashkuara ose ndonjë kombi të huaj”.

Artikulli paraprakAsfalt me ngjyrë të bardhë për të absorbuar nxehtësinë (VIDEO)
Artikulli tjetërÇfarë do të thotë nëse keni shenja të verdha në sy