Ballina Aktualitet Kultura Eleni Foureira: Faleminderit Europë, për dashurinë tënde!

Eleni Foureira: Faleminderit Europë, për dashurinë tënde!

Eleni Foureira, këngëtarja greke me origjinë shqiptare, e cila arriti ta rendisë Qipron të dytën në Eurovision me këngën e saj të zjarrtë ”Fuego” falë votave të jurive dhe sidomos të publikut, ka përshëndetur në Twitter pak orë pas suksesit, votuesit e saj:

“Faleminderit Europë, për dashurinë tënde!”

Foureira i ka dërguar urime të ngrohta shoqëruar me simbolin e një zemre, edhe Netta Barzilai, këngëtares izraelitet që arriti t’ia rrëmbejë çmimin e parë në momente drithëruese kur ato prisnin krah për krah./sn/

Artikulli paraprakParashikimi i motit
Artikulli tjetërSi të gjeni se çfarë ju bën të lumtur?