Ballina Aktualitet Kosovë Kovragë, breshëri dëmton mollët (VIDEO)

Kovragë, breshëri dëmton mollët (VIDEO)

Breshëri dëme shkaktoi edhe në kulturat bujqësore.

Bile një bujku nga Kovraga e Istogut iu prish fryti i rreth 5 hektarëve mollë, njofton Klan Kosova.

Shpresat i ka tek komuna, por zyrtarët e kësaj të fundit thonë se nuk kanë buxhet për kompensim.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Agan Hajdarhoxha.

Artikulli paraprakVIDEO: Gruas i “ikën truri”, del nudo në rrugë dhe ndalon makinat
Artikulli tjetërHaradinaj: Arbëreshët janë një vlerë e ruajtur e jona që duhet ta çmojmë