Ballina Argëtim Kuriozitete Pse është e rrezikshme të bëni dush gjatë vetëtimës

Pse është e rrezikshme të bëni dush gjatë vetëtimës

Nëse jeni nga ata njerëz që kujdesen që gjatë vetëtimave dhe stuhive t’i fikni të gjitha pajisjet elektrike, atëherë jeni në rrugën e duhur.

Gjatë vetëtimës është e rëndësishme që të siguroheni se merrni masat e duhura për sigurinë tuaj. Në rastet më të rënda, stuhitë mund të jenë edhe fatale, dhe gjithashtu shtëpitë jo gjithmonë kanë mbrojtjen e duhur.

Pse është e rrezikshme të lani enët ose të bëni dush gjatë një stuhie?

Sado që shumica e shtëpive sot janë të pajisura me shufra që garantojnë mbrojtjen nga sulmi direkt nga vetëtima, megjithatë duhet të mbani në mend se uji përçon elektricitetin, përcjell KosovaPress.

Rekomandohet që të fikni të gjitha pajisjet elektrike dhe të tërhiqni të gjitha kabllot prizat. Për më tepër, tubat e ujit çeliku janë një përcjellës ideal elektrik, dhe siç e dimë të gjithë, rrufeja është në thelb një shkëndijë elektrike./pe/

Artikulli paraprakBill Clinton ishte afër që ta bombardojë Korenë në kohën e babait të Kim Jong-un
Artikulli tjetërHulumtimi britanik: Pesticidet rrisin rrezikun e Parkinsonit deri në 250%