Ballina Argëtim Kuriozitete VIDEO/ Trajleri me çokollatë përmbyset në autostradë, zyrtari: Eshte më keq se...

VIDEO/ Trajleri me çokollatë përmbyset në autostradë, zyrtari: Eshte më keq se bora!

Një trajler me rimorkio është përmbysur në një autostradë polake, duke derdhur tonelata çokollatë e lëngshme në rrugë, duke shkaktuar vështirësi qarkullimi. Transmetuesi privat TVN24 tregoi imazhet e një kamioni të përmbysur të rrethuar nga çokollata ngjyrë kafe që mbulonte gjashtë korsi në autostradën A2, duke bllokuar trafikun në të dyja drejtimet.
Zyrtarët e shpëtimit thanë se çokollata e lëngshme ishte ngurtësuar ndërsa ftohej dhe do të kërkonte sasi të mëdha të ujit të nxehtë për t’u pastruar.

Shefi i brigadës së zjarrfikëseve të Sllupcës (qytet në Poloninë Perëdnimore), Bogdan Kowalski, tha se “çokollata e ftohtë është më e keqe se bora”. TVN24 raportoi nga vendi i aksidentit se shoferi u dërgua në një spital me krahun e thyer. Aksidenti ndodhi në mëngjes, kur nuk kishte trafik dhe askush tjetër nuk u lëndua.

Artikulli paraprakKërcënimi i Trump: Irani do të ndeshej me pasoja të rënda nëse fillon prodhimin e armëve bërthamore
Artikulli tjetërKoreja e Veriut liron tre amerikanët e arrestuar, Trump: Fitore diplomatike!