Ballina Aktualitet Kultura Yjet e famshëm të Hollivudit që janë të varfër

Yjet e famshëm të Hollivudit që janë të varfër

Bota e Hollywoodit duket sikur është e mbushur me pasuri, pagesa të mëdha dhe të famshëm që bëjnë jetë më luksoze se shumica e njerëzve të pasur.

Nga distanca, ata duken të bukur, të pasur dhe të mirë në marrjen e parave. Por gjërat gjithmonë nuk shkojnë siç presim.

Ka një numër të të famshmëve të cilët janë më të varfër se sa menduam, të paktën sipas standardeve të Hollyoodit. Ju do të pyesni se si mund të jetë e mundur. Por është e vërteta.

Këta të famshëm janë çuditërisht të varfër dhe arsyet janë të shumta. Disa nuk arritën të menaxhonin pasurinë e tyre ndërsa të tjerët kishin shpenzime të papritura.

Emrat në këtë listë do t’ju habisin dhe do t’ju bëjnë të pyesni nëse këta njerëz janë të varfër. Këtu janë nëntë të famshëm që janë shumë më të varfër se sa ne mund të kemi menduar.

Kelly Rutherford

Ju do të tronditeni kur të mësoni se ylli i ‘Gossip Girl’ është në gjendje të dobët ekonomike këto ditë. Ajo filloi karrierën e saj në serinë televizive hit dhe arriti të fitonte një shumë të madhe parash.

Për momentin, vlera e saj neto është 1 milion dollar, kjo nuk është asgjë në krahasim me atë që ajo ishte duke fituar në të kaluarën. Ajo madje bëri kërkesë për falimentim në vitin 2013.

Aktorja humbi më shumë se 1.4 milion dollarë në një betejë gjashtë vjeçare për kujdestarinë e fëmijëve të saj. Rasti shkoi në favor të burrit të saj dhe ajo u lejua vetëm për të takuar fëmijët e saj.

Lindsay Lohan

Kush nuk e njeh këtë yll të ‘Disney’-t? Sipas raporteve të shumta ajo ka ditë të këqija dhe vlera e saj neto për momentin është vetëm 500,000 dollarë.

Ne nuk e kuptojmë se si po shpenzon një jetë luksoze këto ditë kur ajo është pothuajse ka falimentuar. Megjithatë, me vetëm gjysmë milioni dollarë për emrin e saj dhe karrierën e aktrimit që varet nga një fije, nuk jemi të sigurt për sa kohë aktorja Herbie Fully Loaded mund të vazhdojë të jetojë jetën e luksit para se të humbasë gjithçka.

Chris Tucker

Shumë burime pohojnë se konvertimi i Tucker në krishterim i atribuohet rënies së tij nga harta.

Kishte një kohë kur ai ishte aktori më i paguar në Hollywood, pas suksesit të ‘Rush Hour 2’ dhe ‘Rush Hour 3’. Ai nuk u largua nga aktrimi, por ndërpreu taksat e tij. Vlera e tij neto raportohet të jetë vetëm tre milionë dollarë.

Heidi Montag dhe Spencer Pratt

Këto yje shpenzuan paratë e tyre në vetura luksoze dhe darka të shtrenjta dhe tani ata nuk kanë asgjë për të treguar. Vlerat e vlerësuara neto të të dyve u thuhet të jenë 20,00 dollarë – asgjë në krahasim me atë që ata fitonin dikur.

Bashkëshorti dhe bashkëshortja kanë qenë të shprenuar në shpenzimin e parave të tyre. “Nëse do të kishim ruajtur paratë tona, do të kishte qenë më mirë, por fatkeqësisht u bëmë shumë të budallenj”, tha Montag.

Janice Dickinson

Si supermodele e vetëshpallur, do të mendonit që ish-gruaja e Tyra Banks do të kishte një grumbull të mirë të shëndetshme të parave.

Për fat të keq, ky nuk është rasti i saj. Vlera e saj neto thuhet se është rreth 500,000 dollarë, gjë që duket e mirë për ne, por ndoshta nuk është shumë për të.

Johnny Depp

Ky emër mund të jetë mjaft i habitshëm për fansat e tij kur të mësojnë se vlera e tij neto është 200 milionë dollarë.

Por kohët e fundit ai e paditi menaxherin e tij të mëparshëm për të mbledhur katër milionë dollarë në tarifa të kushtëzuara që ai kurrë nuk i pranoi.

Më vonë, ai zbuloi se aktori po defekton paratë e tij me një çmim të çmendur dhe do të ishte në probleme serioze në qoftë se ai nuk i kontrollonte shpenzimet e tij.

Mike Tyson

Në vitet ’80, Mike Tyson ishte kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, duke e bërë rrugën e tij drejt një pasurie 400 milionë dollarëshe, të cilat ai do t’i zhdukte shumë shpejt, duke blerë: bizhuteri dhe kafshë të shumta.

Tyson gjithashtu ishte i dënuar për përdhunim në vitin 1992 dhe kaloi tre vjet në burg. Megjithatë, boksieri u lejua të bënte një rikthim, i cili erdhi në një goditje të ashpër pasi hoqi një pjesë të veshit të Evander Holyfield në vitin 1997.

Tyson paraqiti një falimentim disa vjet më vonë dhe zyrtarisht u tërhoq nga boksi në vitin 2005.

Lauryn Hill

Këngëtarja Lauryn Hill u bë shumë e famshme në industrinë e muzikës, së pari si anëtare e ‘Fugees’ pastaj si artiste solo, kështu që si është e mundur që ajo të mos ketë fonde për të bërë një jetë luksoze?

Pas gjithë suksesit të saj, mbretëresha e muzikës ‘rap’ vlen vetëm tetë milionë dollarë. Duket se pjesa më e madhe e pasurisë së saj u zhduk pasi kishte përfunduar në burg për evazion fiskal./sn/

Artikulli paraprakKina nuk kthehet mbrapsht për teroritë politike: “Marksi kishte plotësisht të drejtë”
Artikulli tjetërGreqia nën panikun e hakerave turq