Ballina Shëndeti Zbulohet ilaçi që fshehin mjekët/ Është kuruesi më i mirë i kancerit

Zbulohet ilaçi që fshehin mjekët/ Është kuruesi më i mirë i kancerit

Kanceri është një nga sëmundjet më të rënda, mijëra njerëz diagnostikohen me të. Në disa raste ai shërohet me sukses, sidomos nëse zbulohet me kohë.

Ajo që krejt mjekët jua thonë është se, për shërimin e tyre nevojitet kimioterapia.

Hulumtimet kanë treguar se kimioterapia e dobëson organizmin e njeriut dhe se ata nuk mund të nxirret, shkaku i terapisë me kimioterapi.

Askush nuk do t’jua thotë se kancerin mund ta shëroni në mënyrë natyrale. Por, duhet ta dini se shërimi natyral i tij është më efikas. Kjo recetë është e shkëlqyeshme dhe e suksesshme, shumë pacientë janë shëruar me këtë recetë.

Ky ilaç vret qelizat e kancerit, pastron mëlçinë, enët e gjakut, forcon trurin dhe ndihmon shërimin e atyre që kanë përjetuar sulmin në zemër.

Përbërësit: – 15 limonë, – 12 thelpinj të hudhrës, – 400 gramë sytha gruri, – 400 gramë arra, – 1 kg mjaltë.

Përgatitja: Grurin e vendosni në enë dhe e mbuloni me ujë. E lini gjatë natës dhe ia derdhni ujin pas 10 deri 12 orë. Më pas i lini edhe për 24 orë.

Pas kësaj periudhe kohore, bluani arrat dhe sythat e grurit bashkë. Pastroni hudhrat, bluani 5 limonë të paqëruar dhe ia shtoni masës, e shtoni mjaltin dhe konsumoni masën me lugë të drunjtë.

Nëse vuani nga kanceri, merrini 2 lugë nga kjo në çdo dy orë./sn/

Artikulli paraprakBrukseli paralajmëron Hungarinë dhe Rumaninë
Artikulli tjetërPompeo demanton mediat: Ja çfarë kërkon Kim Joung-Un për të hequr dorë nga armët nukleare