Ballina Argëtim Dua Lipa krenare me djemtë shqiptarë, ja çfarë ka bërë

Dua Lipa krenare me djemtë shqiptarë, ja çfarë ka bërë

Zvicra sonte ka shënuar fitore ndaj Serbisë.

Shqiptarët anë e mbanë botës ndihen krenarë për këtë fitore, për shkak se dy futbollistët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë shënuar golat për Zvicrën, shkruan lajmi.net.

Reagime të shumta ka pasur nga të gjitha fushat, por nuk kanë lënë pa komentuar edhe artistët e njohur shqiptarë me famë botërore.

Ndër ta është edhe këngëtarja Dua Lipa, e cila ka publikuar foton e dy shqiptarëve golashënues duke ia shtuar flamujt kombëtar dhe atë shtetëror. /Lajmi.net/