Ballina Argëtim Kuriozitete Heq pjesët më të mëdha të kokës pasi luftoi 21 tumorë (FOTO)

Heq pjesët më të mëdha të kokës pasi luftoi 21 tumorë (FOTO)

Një gjysh i rrënuar nga kanceri që i “hëngri” mishin për një çerek shekulli, ka luftuar 21 tumorë në kokë
Pasi vuri re një puçërr kokëfortë në në ballin e tij, Colin Davies, 66-vjeç, u diagnostikua me një formë agresive të kancerit të lëkurës.

Pavarësisht nga madhësia e puçrrës, “vendi i kancerit të lëkurës së Kolin” vazhdoi të rritet dhe përfundimisht përfshiu tërë kokën – duke u përhapur në qafë, nofull, vesh dhe krahun e djathtë me kancerin vdekjeprurës.
Colin, nga Hartlepool, Qarku Durham, iu nënshtrua një operacioni 13-orësh për të hequr tre tumore të mëdha, që kishin prekur veshin e tij të majtë, kanalin e veshit, një pjesë të nofullës së tij të poshtme, muskujt e qafës dhe shpatullës.

Artikulli paraprakGjermani, refugjati sirian shpëton foshnjen që po mbytej në lumë
Artikulli tjetërLëngu me katër përbërës që do të pastrojë zorrët duke nxitur tretjen dhe dobësimin