Ballina Argëtim Pas udhëtimit në Afrikë, Alketa ka diçka për të thënë! (VIDEO+FOTO)

Pas udhëtimit në Afrikë, Alketa ka diçka për të thënë! (VIDEO+FOTO)

Moderatorja Alketa Vejsiu ka përfunduar udhëtimin e saj në Afrikë së bashku me vajzën e Timo Fllokos dhe Vera Grabockës.

Gjatë këtyre ditëve Alketa ka publikuar në rrjete sociale foto dhe video të shumta ku ka treguar jo vetëm pjesën e bukurive por edhe vështirësive që ka si vend.

Përmes një foto së bashku me Lindën ajo ka shkruar se ky udhëtim nuk ishte vetëm i tillë, por një eksperiencë.

“Ky nuk ishte një udhëtim, ishte një përvojë e e pabesuseshme në jetën tonë,”-përfundon Vejsiu në rrjete sociale.

/portali DurresLajm/

#elephants

A post shared by TV & EVENT DESIGN & PRODUCTION (@alketavejsiu) on

Tribute Masai… E pa imagjinueshme se si jetojne! Nje kulture e pazakonte! Per respekt te femijeve te vuajtur te kesaj varferie ekstreme kjo video nuk do ta kete te lejuar te komentohet! Ka mendje te cuditshme mes komentuesish qe edhe mes mjerimit do gjejne nje argument edhe me te mjeruar! Nese shume prej nesh ne instagram vendosin vetem pjesen e bukur te nje udhetimi, kam dashur te ndaj me ju te gjitha ngjyrat e tij! Te bukuren por edhe dhimbjen! Duke njohur kete pjese te botes ne te gjithe mrekulline e natyres, por edhe ne kushtet me te paimagjinueshme qe mendja jone mund te kape, do lexoni nje artikull te plote tek Revista Class me te gjitha arsyet Pse Afrika e pare nga syte e mi, eshte nje udhetim i jashtezakonshem dhe i paharrueshem qe nese do t’ju krijohet mundesia, duhet te pakten njehere ne jete ta jetoni!

A post shared by TV & EVENT DESIGN & PRODUCTION (@alketavejsiu) on

Ticket to Paradise

A post shared by TV & EVENT DESIGN & PRODUCTION (@alketavejsiu) on