Ballina Shëndeti Këshilla Truk i ri për t’jua vjedhur makinën, KUJDES! (VIDEO)

Truk i ri për t’jua vjedhur makinën, KUJDES! (VIDEO)

Policia paralajmëron për një truk të ri të hajnave që e shfrytëzojnë për vjedhjen e makinave apo gjësendeve me vlerë në brendi të tyre. Hajnat vendosin një shishe të zbrazët në anën e rrotës së djathtë të përparme, ku shoferi nuk mund ta shoh dhe pastaj presin.

Kur starton makina, dëgjohet një zhurmë e panjohur dhe se në moment shoferët dalin për të parë se çfarë po ndodhë në makinën e tyre, sidomos në pjesën e djathtë të anës së përparme.  Në ate moment, hajnat fillojnë të realizojnë planin e tyre, duke vjedhur gjësendet me vlerë në makinën e hapur, ose duke e vjedhur tërë makinën. Policia apelon që të jeni të kujdesshëm në këto raste.

Artikulli paraprak“Këtu fshihet diçka…”, pse Thaçi nuk ka guxim që të ballafaqohet sy me sy, ballë për ballë me Rifat Jasharin?
Artikulli tjetërRrëmujë në aeroplanin Londër-Shkup, udhëtari mysliman dyshon se i kanë dhënë sanduiç me mish derri (Video)