Ballina Argëtim Jetë & Stil Gjashtëdhjetë çifte u martuan në një dasmë në Sarajevë (Video)

Gjashtëdhjetë çifte u martuan në një dasmë në Sarajevë (Video)

Gjashtëdhjetë çifte u martuan të enjten në Sarajevë, gjë që organizatorët e cilësuan si dasmën më të madhe islamike që u mbajt ndonjëherë në Evropë. Një imam në xhaminë Istiqlal tha se martesat masive synojnë t’i inkurajojnë boshnjakët e rinj të krijojnë familje dhe të shmangin kostot e larta të dasmës. Ligji i Bosnjës njeh vetëm dasma civile, kështu që çiftet ishin zyrtarisht të martuara me ceremoni civile, para ceremonive islame.

Artikulli paraprakKurti godet keq Haradinajn, thotë se në vjeshtë mund të ketë edhe demonstrata
Artikulli tjetërVoton çdo ligj që vjen nga qeveria, LSI “përjashton” deputetin edhe nga karriget në Kuvend