Ballina Shëndeti Njihuni me vetitë kuruese të vajit të ullirit

Njihuni me vetitë kuruese të vajit të ullirit

Vaji i ullirit, është një produkt që ka një shumëllojshmëri të mirash për shëndetin.Ai ka përmbajtje të lartë skualine, një vaj që imiton shtresën natyrale të lëkurës, kështu që e ajo i bën shtresat e sipërme të lëkurës të buta dhe të shëndritshme, gjithashtu vaji përmban dhe shumë antioksidantë që punojnë për të luftuar dëmtimin e lëkurës.

Ai vepron siç do të vepronin të gjitha vajrat e tjerë të fytyrës, pra do të bllokojë lagështinë për një hidtratim shtesë, por ka shumë produkte të tjera në treg që janë më efektive në hidratimin e lëkurës dhe që nuk bllokojnë poret tuaja.

Nëse vërtet mendoni se vaji i ullirit është i shëndetshëm për lëkurën tuaj, apo keni zbuluar se ai është zgjidhja më e mirë për një lëkurë të thatë atëherë mund ta përdorni atë duke përzierë disa pika me kremin tuaj, por kurrë mos vendosni vaj ulliri direkt në lëkurën tuaj të thatë.

Artikulli paraprakLËNDA “TRUST”, SOT SHPALLET VENDIMI
Artikulli tjetërReal Madrid lëviz në merkato, takim me menaxherin e Hazard