Ballina Argëtim Imami nga Egjipti: Gruas i lejohet të ushqej burrin e saj me...

Imami nga Egjipti: Gruas i lejohet të ushqej burrin e saj me gji

Kleriku egjiptian Muhammed Al-Zoghbi tha se pavarësisht se çfarë thonë disa fanatikë të fosilizuar , një grua nuk i ndalohet për burrin e saj nëse ai gëlltitë pak qumësht nga gjiri i saj gjatë puthjes.

Ai shtoi: “Mos e bëni jetën të vështirë për njerëzit! Le të jemi të gjithë të moderuar dhe të drejtë”.

A është e lejueshme që burri të ushqehet nga gruaja e tij? Pyet kleriku.

Le të themi që një bashkëshort i thith qumësht gruas së tij, gjatë aktit intim … Natyrisht, nuk ka turp të flasësh për këto gjëra. Le të themi se ai gëlltit pak qumësht dhe dërgon në barkun e tij … A është e ndaluar gruaja e tij për të, si nëna e tij? Disa fanatikë të fosilizuar priren të thonë kështu, por kjo është e pakuptimtë, sigurisht. Kur merremi me këtë lloj pyetjeje, rregulli është që bashkëshorti mund të gëzojë gruan e tij, megjithatë ai e dëshiron. Të vetmet gjëra që janë të ndaluara janë ato të ndaluara nga Allahu: penetrimi anal dhe marrëdhënia gjatë menstruacioneve ose pas lindjes. Përveç këtyre gjërave, gjithçka lejohet nga Allahu.

Pra, ndaluni dhe mos ia bëni jetën të vështirë për njerëzit! Le të jemi të gjithë të moderuar dhe të drejtë.

Artikulli paraprakXhindoset deputeti i VV-së: E quan Edi Ramën gomar
Artikulli tjetërANALIZA/ “Njëri qenie njerëzore, tjetri karikaturë kokëmadhe”, Donald Trump përballë Ocasio-Cortez: Kush do të fitojë internetin?