Ballina Diaspora Një fundjavë plot punë për Shoqatën Përshefca në Zvicër (FOTO)

Një fundjavë plot punë për Shoqatën Përshefca në Zvicër (FOTO)

Shoqata Përshefca në vazhdimsi i informon anëtarët e saj, por edhe bashkëfshatarët në Përshefcë me aktivitetet e saj, transmeton Tetova News.

Kësaj radhe nga kjo shoqatë vjen ky njoftim:

Ishte një vikend plot punë, të premten 11.01.2019 në Oberuzwil/SG dhe sot e Diell 13.01.2019 në Visp/VS, Kryesia e Shoqatës Përshefca për Zvicër mbajti takimet e saj informative me Antarsin e gjërë të këtyre Kantoneve.

Kryesia elaboroi mbi të ariturat gjat viti 2018 poashtu edhe angazhimin e saj gjat viti 2019, poashtu Shoqata sot ndau edhe një Mirnjohje Shaban Ef. Asani ( Imam i Fshatit Përshefcë) në shenjë respekti për kontributin dhe respektin që tregon Shaban Ef. ndaj mergimtarve te Pershefcës. ( Imami Shaban Ef. qendron si mysafir në Zvicër per pushime).

Ne falemenderojmë te gjithë Antarët për kontributin dhe mbeshtetjen e dhënë.

Më detalisht reth aktiviteteve që do të ndërmarë Shoqata gjat viti 2019 se shpejti për mes një letre informative ( derguar me post) do te njiheni më detalisht.

Me respekt
Kryesia

Artikulli paraprakFati i paktit Zaev-Besa, si do të zbatohen 3 pikat e arritura? (VIDEO)
Artikulli tjetërZbulohet ku ndodhet Elvana Gjata, dhe me kë!