Ballina Argëtim FOTOLAJM/ Buzëqeshja vrastare e “mbretit” të oqeaneve

FOTOLAJM/ Buzëqeshja vrastare e “mbretit” të oqeaneve

Një fotograf arriti të kapte këtë foto të pabesueshme të një peshkaqeni të bardhë të madh, vetëm një inç larg nga aparati i tij gjatë pushimeve në Afrikën e Jugut.

Scott Davis, nga Monterey, Kalifornia, po drejtonte një udhëtim fotografik kur shkrepi fotot e tmerrshme.

50 vjeçari tha: “Unë isha duke udhëhequr një udhëtim fotografik në Afrikën e Jugut kur realizova fotografinë. Peshkaqeni i bardhë e nxirrte kokën nga uji për një vështrim më të thellë në atë ç’ka po ndodhte dhe ishte vetëm një inç larg nga kamera ime, ndërsa dhëmbët e tij dukeshin shumë mbresëlënës”.

Artikulli paraprakModelja e re irlandeze i jep fund jetës: S’ia dilja dot pa nënën (Foto)
Artikulli tjetërMacron “lufton” Jelekverdhët me granata , njërit ‘i fluturon’ dora (VIDEO)