Ballina Diaspora Shqiptari, profesor në Akademinë për oficerë – liderë të ushtrisë amerikane (VIDEO)

Shqiptari, profesor në Akademinë për oficerë – liderë të ushtrisë amerikane (VIDEO)

Valmir Buçaj, profesor në Akademinë ushtarake në Ëest Point Përherë e më shpesh na bie të dëgjojmë histori mbresëlënëse të suksesit të brezit të ri nga Kosova nëpër botë.

Të reja e të rinj ia dalin mbanë në shumë fusha.

Depërtimi i tyre na mbush kënaqësi. Këtë ndiesi na e jep edhe i riu nga komuna e Malishevës Valmir Buçaj.

U bë doktor i matematikës dhe tani është profesor në Akademinë ushtarake në Ëest Point, akademinë elitare në botë, që shkollon oficerët – liderë të ushtrisë amerikane.

Artikulli paraprakTETOVË, MBAHEN GARAT NË BIOLOGJI, SHKENCA DHE ANGLISHT (VIDEO)
Artikulli tjetërKomandant Malisheva i kundërpërgjigjet Mickoskit!